Wiosenny korowód

W niedzielne popołudnie mieszkańcy Przeździedzy i Marczowa mogli wspólnie powitać wiosnę. Chętni zebrali się pod krzyżem by rozpocząć radosny korowód z Marzanną pod świetlicę w Marczowie, gdzie czekały dalsze atrakcje.

Pożegnanie zimy

Zamówienia na niedzielną pogodę wysyłane były od dawna. I choć prognozy straszyły śniegiem zdarzył się cud: po pochmurnym poranku wyszło słońce, które uczestnikom zabawy towarzyszyło aż do wieczora. I choć za ciepło nie było mieszkańcy obu wsi dopisali. O godzinie 15:30 wszyscy chętni stawili się n krzyżówce w Przeździedzy. Oczywiście nie mogło zabraknąć głównej bohaterki – nieziemsko pięknej Marzannny, z którą sam sołtys Marczowa odbył ujmujący taniec. A tak na marginesie to widać, że się marczowskiemu sołtysowi powodzi: brzuszek rośnie!

marzanna

z_marzanna

Ruszamy!

Barwny i udekorowany kwiatami korowód wyruszył punktualnie o 15:30. Żeby było bezpieczniej kawalkada ludzi z obu stron zamknięta była samochodami, a przewodzący sołtys Marczowa wesoło machał swoją miotełką na każdego, kto za bardzo schodził na lewą stronę drogi. I tak, w dziarskich okrzykach i radosnych uśmiechach, korowód opuścił przeździedzkie tereny ruszając ku świetlicy w Marczowie, gdzie odbyła się dalsza, niezwykła część zabawy…

soltys_marczowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.