Wiosenna odsłona

W tym roku wiosnę mamy wyjątkowo intensywną – typowo polskie przedwiośnie niemal natychmiast ustąpiło letniej aurze. Jedynie bezlistne jeszcze drzewa przypominają nam o tym, że nie tak dawno temu na dworze leżał śnieg.

Zielono?

Na dworze, mimo że panują letnie temperatury, lata jeszcze nie widać – przede wszystkim przez smutne, szare drzewa, które zazielenić jeszcze się nie zdążyły. Lasy póki co stroją jedynie wiosenne kobierce zawilców, łąki obsypały się bogato złociami i zielonymi źdźbłami traw, a gałązki przydrożnych wierzb dopiero się zielenią, by lada moment rozwinąć uśpione listki. Wszystko wskazuje na to, że zima w końcu odpuściła.

Biedronka_siedmiokropka

Pora wstawać!

Wyraźne ocieplenie także zwierzętom dało znak, że zima się skończyła. Z zimowego snu budzą się m.in. ropuchy, padalce i traszki, które teraz najłatwiej znaleźć i uchwycić obiektywem aparatu. Rozespane jeszcze po zimowym odpoczynku dość chętnie pozują do zdjęć nie kwapiąc się za bardzo do ucieczki. Jak na prawdziwą wiosnę przystało także lasy aż kłębią się od mrówczych robotnic, które wychodząc na zewnątrz nagrzewają się i w ten sposób „wnoszą” ciepło do wnętrza mrowisk.

Ropucha_szara

Traszka_zwyczajna

Wiosennie

My także wraz z wiosną zmieniamy „skórkę” na bardziej zieloną. Zachęcamy do komentarzy oraz uwag odnośnie nowego wizerunku przeździedzkiej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.