To już teraz, to już w tą niedzielę!

W najbliższy weekend rozpoczyna się święto domów przysłupowych. I choć centrum wydarzeń miejsce będzie miało w Bogatyni to my, jak co roku, gorąco zachęcamy do odwiedzenia Przysłupowej Kuźni w Przeździedzy.

Po nowemu?

W tym roku odwiedzających przeździedzką Kuźnię przywitają nowi gospodarze, którzy zdecydowali się zaopiekować naszym lokalnym przysłupem i tchnąć w niego nowe życie. Co nas czeka za drewnianą furtką w tym roku – tego zdradzać nie chcemy, ale uchylając rąbka tajemnicy możemy chyba powiedzieć, że Kuźnia przechodzi gruntowną metamorfozę i jeśli jeszcze do tej pory ktoś nie uległ jej urokowi, to właśnie w tą niedzielę ma niepowtarzalną szansę dostrzec jej piękno ukryte do dzisiaj pod grubą warstwą kurzu.

Zapraszamy!

W imieniu właścicieli serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników architektury przysłupowej do odwiedzenia Kuźni. Nowi gospodarze z pewnością każdego ciepło przywitają i oprowadzą po budynku; być może zdradzą swoje plany dotyczące Kuźni, być może podzielą się z nami swoimi koncepcjami odnośnie przyszłych prac remontowych… A już z pewnością z chęcią posłuchają tajemniczych historii dotyczących ich nowego domu od wszystkich, którzy w jakiś sposób w przeszłości złączyli swoje losy z naszym przeździedzkim przysłupem.

A więc… do zobaczenia w niedzielę!

dzien_otwarty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.