Tajemnicze miejsce w lesie

W jednym z wąwozów wyżłobionych przez dopływ Złotego Potoku spotkać można niezwykle urokliwe i tajemnicze miejsce. Wśród wiekowych sosen i przebarwionych na żółto klonów powstały niedawno przepiękne stawy o turkusowym zabarwieniu. Kto raz odnajdzie ukryty w lesie tajemniczy zakątek z pewnością o nim nie zapomni, jego czar bowiem na długo pozostaje w pamięci.

Co tam powstaje?

Kompleks dwóch pięknie położonych stawów jest inwestycją dość zaskakującą, ponieważ rzec by można, że powstał w środku lasu i już na pierwszy rzut oka nie wygląda na staw, który miałby pełnić rolę czysto gospodarczą. Wyłożone granitem umocnienia oraz przepusty, urokliwe położenie oraz plac przed lasem, który być może pełnić ma w przyszłości rolę parkingu, wskazują, że może to być coś więcej. Pytanie tylko, co? Przed wejściem na stawy nie widnieje żadna tablica informacyjna, więc zapewne pozostaje nam jedynie czekać, by móc zaspokoić swoją ciekawość.

(Nie) zwykłe dwa stawy

Być może dla kogoś są to dwa zwykłe stawiki, jednak z ich pięknym położeniem nie można się nie zgodzić. Stary klon nachylony nad taflą wody zrzucający do turkusowej wody żółte liście, majestatyczne sosny, których grube pnie rozszczepiają jesienne słońce na dziesiątki złotych promieni, cisza i słodki zapach żywicy wręcz upajają. Jednym słowem – idealne połączenie dzieła natury z dziełem człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.