Moje miejsce jest tutaj

Spoglądając na przeździedzkie domki w biało czarną kratę oraz na zielone drzewa okalające tutejsze pagórki można czasami wpaść w zadumę i zadać sobie dość ciekawe pytanie: jak wielu Przeździedzan z dumą i głośno mogłoby powiedzieć, że jego miejsce jest właśnie tutaj i nigdzie indziej? Jak wielu z nas nie zostawiłoby tego miejsca szukając wygód w innych, być może bardziej dostatnich miejscowościach?

Bieda i zacofanie

No cóż… Nie ma co tu dużo kryć – Przeździedza jest dość zaniedbana i wygląda stosunkowo biednie. No bo spójrzmy – w Przeździedzy nie ma nawet sklepu. Nie mówiąc o kinie, filharmonii czy teatrze. Nie ma centrum kultury, nie organizuje tu się żadnych koncertów ani festynów. W Przeździedzy nie ma też aquaparku ani stadionu, nie ma muzeum, wernisaży ani wystaw. W centrum nikt nie postawił galerii, nie ma nigdzie porządnego parkingu. Nie funkcjonuje tu żadna poczta, bank ani szpital. Nie kursują tu pociągi ani metro, nie ma postoju taksówek. Nawet świateł nie ma, przejść dla pieszych zresztą też… Bieda i zacofanie.

I kto by chciał żyć w takim miejscu, gdzie nic nie ma i gdzie zupełnie nic się nie dzieje?

A ja i tak chcę tu żyć!

Każdego, kto w Przeździedzy żyje i mimo wszystko jest gotowy głośno się do tego przyznać, zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „TUTAJ JEST MOJE MIEJSCE Wleń 2013”. Jest to program, który wspiera lokalne inicjatywy kulturotwórcze i w którym każdy może wziąć udział. Wystarczy mieć pomysł, ponieważ formalności zostały skrócone do minimum, a część rozliczeń zrobi za nas Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu. Być może w Przeździedzy nie zostanie wybudowany parking z galerią, ale kto wie? Może ktoś z jej mieszkańców ma inny, ciekawszy pomysł?

Po więcej informacji (w tym po regulamin i wzór wniosku) zapraszamy na stronę OKSiT Wleń.

Termin składania wniosków upływa z dniem 19 lipca 2013 r.

OKSiT_Wlen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.