Kuźnia nad Bobrem zaprasza!

W Przeździedzy czuć już wiosnę. Maj w pełni, a ostatnia majowa niedziela, jak co roku w naszym regionie, jest radosnym dniem domów przysłupowych. Już chyba nikomu nie trzeba przypominać, że z tej okazji przeździedzka Kuźnia otwiera drzwi dla wszystkich miłośników architektury przysłupowej. Tym razem jednak trzeba podkreślić, że impreza nie będzie już tak skromna, jak w latach poprzednich. Właściciele bowiem przygotowali dla gości coś specjalnego…

Weź ze sobą kanapkę… i chomika

W tym roku swoją pomoc przy organizacji Dni Otwartych Domów Przysłupowych w Kuźni zaproponowało sporo osób i organizacji. Gospodarze przeździeckiego przysłupa zaplanowali sporo atrakcji, tak więc szykuje się dzień pełen wrażeń. Miłośników rodzinnych pikników na pewno ucieszy towarzyszące tegorocznemu świętu Kuźni, organizowane z inicjatywy OKSiT we Wleniu, Majowe Śniadanie na Trawie. Pierwsze wydanie Śniadania miało miejsce również w Przeździedzy, tak więc coś widocznie w naszej wioseczce jest, skoro miłośnicy piknikowych koszy chcą tu wrócić i ponownie zjeść z nami poranny posiłek. Tak więc odwiedzając Kuźnię nad Bobrem weźcie koniecznie ze sobą coś pysznego – usiądziemy na chwilę, porozmawiamy, pocieszymy się wspólnie wiosną.
Aha, najważniejsze… podobno chomiki też są mile widziane – zobacz tutaj!

To nie wszystko…

Gospodarze są bardzo ostrożni w oficjalnym punktowaniu atrakcji, jakie mają zamiar zapewnić gościom w czasie trwania Otwartego Dnia w Kuźni. Słuchając ich planów i zamierzeń faktycznie ciężko się oprzeć wrażeniu, że ogrom imprezy spoczywający senso stricto na dwóch osobach to spore wyzwanie. Jest jednak jeden punkt, który właścicielom Kuźni szczególnie leży na sercu. Otóż z pomocą Burmistrza Miasta i Gminy Wleń mają zamiar zorganizować mały pokaz kowalstwa, podczas którego każdy będzie mógł spróbować swoich sił w wykuwaniu gorącego żelaza. Gospodarze chcą w ten sposób tchnąć w starodawny warsztat kowalski trochę życia, co być może stanowić będzie wstęp do regularniejszych pokazów kowalstwa. A przynajmniej my w to bardzo wierzymy!

Zapraszamy!

W imieniu Gospodarzy Kuźni serdecznie wszystkich zapraszamy na tegoroczne Dni Otwarte Domów Przysłupowych w Kuźni nad Bobrem, które odbędą się 28 maja 2017 r. pod adresem Przeździedza 25. Początek imprezy o godzinie 11:00. Weźcie ze sobą rodzinę, przyjaciół i znajomych, nie zapomnijcie o kocu, koszyku piknikowym z przekąskami ani o uśmiechu – będziemy się nim dzielić cały dzień… a może i noc!
Do zobaczenia!

dni_otwarte_kuzni_2017oficjalny_plakat_dni_otwartych_domow_przyslupowych_2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.