Gdy los zabiera tak wiele…

Nasze życie trwa niezwykle krótko. Każdy z nas chce wykorzystać je najlepiej, jak tylko potrafi. Większość z nas stara się je ciągle ulepszać, często stawia sobie cele, do których dąży. Zazwyczaj chcemy coś po sobie zostawić. Czasami szukamy ukojenia w samotności. Różne są strategie życia. Ważne, by doczekać się tych dni, kiedy możemy spełnieni odpocząć w miejscu, które kochamy i w którym czujemy się dobrze.

Tragedia dzieje się wtedy, gdy los, zamiast obdarować kogoś spokojnym życiem, zabiera mu niemal wszystko. Piszę niemal, ponieważ coś zostawia. Zostawia życie, które niespodziewanie staje się niezwykle puste.

Pożar!

W sobotę wieczorem, 23 listopada, w sąsiednim Marczowie zauważono pożar. Ogień gaszono do białego rana. Jeszcze w niedzielę popołudniu dogaszano zgliszcza. Jedna z rodzin straciła swoje miejsce na ziemi. Jak to się mówi: „spłonął cały dorobek życia”. W ten sposób przepadły zwierzęta gospodarskie. Ubrania. Dokumenty. Przepadł też ulubiony kubek, z którego rano pita była kawa. Przepadły zdjęcia, które były pamiątką minionych dni. Przepadła ukochana poduszka, kapcie, książka. Przepadł i stół, przy którym od tylu lat wszyscy zasiadali w Wigilię.

Zostali tylko ludzie, którzy dzisiejsze gruzy nazywali jeszcze nie tak dawno swoim domem.

ruiny_domu_w_marczowie

Pomoc

W obliczu tej tragedii grupa osób z Marczowa zorganizowała pomoc dla czteroosobowej rodziny, której spłonął dom. Na dzień dzisiejszy zbierane są wszelkiego rodzaju artykuły codziennego użytku, mile widziana jest także pomoc przy remoncie byłej plebanii, w której pogorzelcy mają zamieszkać. Wszystkich tych, którzy mogą i chcą w jakikolwiek sposób pomóc ofiarom pożaru, prosimy o kontakt z sołtysem wsi Marczów, Wiesławą Białucką, pod numerem telefonu (+48) 75 713 62 81.

O szczegółach akcji pisze portal wsi Marczów (kliknij tutaj).

Od 10 grudnia br. poszkodowanej rodzinie można pomóc także wpłacając pieniądze na konto bankowe. Każda wpłacona złotówka jest ważna, bo potrzeby są ogromne!
Pomóżmy pogorzelcom, by Wigilię mogli spędzić w nowym, własnym mieszkaniu!

Wpłaty prosimy kierować na konto:

Komitet Pomocy Pogorzelcom z Marczowa
Marczów 23, 59-610 Wleń
Bank Spółdzielczy w Lwówku Śląskim
37 8384 1019 0250 2795 5002 0001

Nr zbiórki: 2014/1945/KS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.